Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (9/6/2024)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 9/6/2024

 1. Przeżywamy miesiąc czerwiec, a zatem zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa odprawiamy w dni powszednie o g. 17.30, a w niedziele o g. 15.30.
 2. Zakończyliśmy Oktawę Bożego Ciała. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknego przebiegu procesji w uroczystość Bożego Ciała oraz podczas oktawy: panom za niesienie baldachimu i sztandaru, młodzieży za nagłośnienie, panu organiście, Różom Różańcowym za niesienie różańca, dziewczynkom sypiącym kwiatki, chłopcom, którzy pomagali ministrantom, pani odpowiedzialnej za dziewczynki komunijne, rodzicom za figurę i obraz Matki Bożej, służbie liturgicznej, mieszkańcom poszczególnych wiosek za kwiaty i ofiary, za przygotowanie ołtarzy.
 3. W czwartek zapraszamy wszystkich na kolejne nabożeństwo fatimskie z racji 13-go dnia miesiąca. Odpowiedzmy chętnie na wezwanie Matki Bożej do praktykowania w tym dniu modlitwy różańcowej w intencji pokoju w Europie i na całym świecie. Rozpoczęcie mszą świętą o g. 18.00, a potem procesja różańcowa. 
 4. Młodzież od ósmej klasy zapraszamy na wyjazd na Paulińskie Dni Młodych, które w tym roku odbędą się przy naszym nowicjackim klasztorze w Leśniowie, k. Żarek, w dniach 15-21 lipca pod hasłem „Na barkach nadziei”. Zapisów należy dokonać w dwóch etapach: online przez stronę internetową PDM-u, oraz u ojca proboszcza w terminie do zakończenia roku szkolnego. Paulińskie Dni Młodych to czas odpoczynku od trudów codzienności, czas spędzony z drugim człowiekiem na rozmowie i zabawie. Całemu wydarzeniu towarzyszy Słowo Boże i modlitwa, pogłębiająca relacje z Bogiem. PDM jest w formie biwaku. Szczegółowe informacje na stronie PDM-u i u ojca proboszcza. Koszt to 350zł.
 5. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Promienistą z Biechowa na Jasną Górę, która wyruszy w niedzielę, 28 lipca z naszego Sanktuarium i potrwa do 6 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę odbywają się drogą internetową lub w kancelarii parafialnej do 14 lipca. Koszt udziału w pielgrzymce (za m.in. wyżywienie, ubezpieczenie, transport) wynosi 220 zł na osobę. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 14 lipca po mszy św. o godzinie 16:00 w klasztorze – wtedy też można dokonać wpłaty.  Po szczegóły zapraszamy na stronę facebookową pielgrzymki. Na bocznym ołtarzu z tyłu kościoła ustawiona jest skrzynka, do której można wrzucać intencje, które będą omadlane podczas pielgrzymki. Pielgrzymi będą wdzięczni również za dobrowolne datki, które można złożyć w tejże skrzynce, a które pomogą pokryć koszta organizacyjne.

Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła w minionych dniach, a w tym tygodniu zapraszamy Państwa: Bajka, Krzyżanek, Michałowskich, Koczorowskich, Bogaczyk, Trybuła.

 1. Poniedziałek10.06.2024

  17:30

  Nabożeństwo czerwcowe

  18:00

  Za + Andrzeja Sobczaka (od sąsiadki Zofii Wachowiak z rodziną)

 2. Wtorek11.06.2024

  17:30

  Nabożeństwo czerwcowe

  18:00

  Za + Andrzeja Sobczaka (od sąsiadów Plucińskich z rodziną)

 3. Środa12.06.2024

  17:30

  Nabożeństwo czerwcowe

  18:00

  INTENCJA ZBIOROWA:
  – Za + Tomasza Haremskiego (od kolegi Szymona z Violettą, od koleżanek i kolegów ze szkoły podstawowej, od rodziny Walkowiak ze Skotnik, od mieszkańców Skotnik);
  – Za + Mieczysława Piosik (od chrześniaka Przemysława z rodziną);
  – O zdrowie dla Zenona;
  – Za + Arkadiusza Lisa (od Iwony i Adama Grzegorczyk);- W intencjach Zofii Kąsowskiej z Lubonieczka;
  – we wszystkich intencjach Łukasza;
  – w intencjach osób proszących o modlitwę w biechowskim sanktuarium;

 4. Czwartek13.06.2024 – NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

  17:30

  Nabożeństwo czerwcowe

  18:00

  W 25 rocz. ślubu Beaty i Piotra o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej, za córkę, za Gabrielę w 18 rocz. urodzin i za córkę Anię

 5. Piątek14.06.2024

  17:30

  Nabożeństwo czerwcowe

  18:00

  Za + Beatę Kujawę w 1 rocz. śmierci

 6. Sobota15.06.2024

  17:30

  Nabożeństwo czerwcowe

  18:00

  Msza niedzielna
  1) INTENCJA ZBIOROWA:
  – Za + Jolantę Zielonka i zmarłych z rodziny;
  – Dziękcz. – błag. Czesławy i Marka Sinieckich z okazji 50 rocz. zawarcia związku małżeńskiego, z prośbą o dalsze łaski i opiekę MB;
  – Za + Eugeniusza Szubę w 1 rocz. śmierci;
  – Dziękcz. – błag. Klaudii i Tomasza w 20-tą rocznicę ślubu;
  – Za + Andrzeja Sobczaka (od syna Huberta z rodziną, od córki Pauliny z dziećmi);
  – Za + Tomasza Haremskiego (od mieszkańców Skotnik, od rodziny Mikołajczak ze Skotnik, od Magdy Lipińskiej);
  – Za + Marię Adamczyk (od Walentyny Kmieciak z rodziną, oraz od rodz. Adamczyków z Książna);
  – Za + Stanisława, Stanisławę, Władysława Kornackich (od rodz. Grzesińskich i Kornackich ze Świebodzina);

 7. Niedziela16.06.2024 – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

  8:10

  Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

  8:30

  Dziękczynno – błagalna Aleksandry i Jana z okazji 70-ch urodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo

  11:00

  Felicję Dobrą (od rodziny Dobrych)

  15:00

  Adoracja Najświętszego Sakramentu

  15:30

  Nabożeństwo czerwcowe

  16:00

  Za + Romana, Czesławę, Mariana Brzezińskich i zmarłych z rodziny