Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ (26/5/2024)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 26/5/2024

 1. Dziś przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, oraz Dzień Matki, dlatego wszystkim mamom składamy najserdeczniejsze życzenia.
 2. Dziś nie ma mszy o g. 11.00, ale zapraszamy na Uroczystość Pierwszej Komunii świętej o g. 10.00, podczas której 18 dzieci przyjmie po raz pierwszy Eucharystię do swojego serca. 
 3. Spotkanie do bierzmowania dla klas ósmych odbędzie się w poniedziałek, 27 maja, o g. 19.00 w klasztorze.
 4. W tym tygodniu będziemy przeżywać Biały Tydzień, a zatem dzieci komunijne będą uczestniczyć w mszach świętych o g. 18.00 i w procesjach eucharystycznych w Oktawie Bożego Ciała.
 5. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Rozpoczniemy procesją o g. 8.30, po której zostanie odprawiona msza święta. Druga msza tego dnia będzie o g. 16.00. Ubieranie ołtarzy odbędzie się w środę wieczorem i prosimy w tym roku następujące wioski: Biechowo – ołtarz w parku pielgrzyma, Gorzyce – figura św. Stanisława, Książno – krzyż w drodze do Osowa i Osowo – przy krzyżu misyjnym. Prosimy o aktywne włączenie się w przebieg procesji. O wzięcie figury Matki Bożej Fatimskiej prosimy ojców dzieci komunijnych, a mamy – o wzięcie obrazu Matki Bożej Biechowskiej. Zachęcamy szczególnie dzieci do włączenia się w procesję – wszystkich chętnych chłopców prosimy o pomoc ministrantom w dzwonieniu, a wszystkie chętne dziewczynki o sypanie kwiatków. Dziewczynki prosimy o przyniesienie swoich kwiatów, oraz o przyjście na próbę w środę po wieczornej mszy. Prosimy, aby podczas procesji dziewczynkom towarzyszyła mama. W kruchcie kościoła będzie wystawiony kosz na kwiaty dla dziewczynek. Chętne osoby prosimy o przyniesienie kwiatków do sypania. Również w środę po wieczornej mszy odbędzie się próba dla służby liturgicznej.
 6. Zachęcamy do aktywnego udziału w Oktawie Bożego Ciała w dniach 31 maja – 7 czerwca. Procesje będą odbywały się po mszach świętych, podczas których będziemy śpiewać litanię do Serca Pana Jezusa. Prosimy również w tych dniach oktawy o wzięcie baldachimu, obrazu i figury, oraz o obecność dziewczynek sypiących kwiaty.
 7. W piątek ostatnie nabożeństwo majowe odprawimy podczas procesji po mszy świętej. Również w piątek Ksiądz Prymas udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 8. W najbliższą sobotę czeka nas kilka wydarzeń: msza ku czci Matki Bożej z racji 1-j soboty miesiąca o g. 10.00, a potem różaniec. Tego dnia nawiedzi nasze sanktuarium grupa z parafii św. Jadwigi we Wrześni. Wieczorem msza święta z procesją i litanią do Serca Pana Jezusa. Po mszy odbędzie się koncert organowy, na który jest wstęp wolny z możliwością zostawienia dobrowolnej ofiary dla artystów.
 9. Wyjazd na Lednicę odbędzie się w sobotę 1 czerwca. Zbiórka o g. 7.25 przed kościołem. 
 10. Wyjazd na Jasną Górę odbędzie się w niedzielę 2 czerwca. Zbiórka o g. 8.15 na dużym parkingu przy parku pielgrzyma, wyjazd o g. 8.30, a powrót po północy.
 11. 1 czerwca ruszają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Promienistą z Biechowa na Jasną Górę, która wyruszy w niedzielę, 28 lipca z naszego Sanktuarium i potrwa do 6 sierpnia. Pątnicy pokonają pieszo 230 kilometrów podzielone na 30-kilometrowe dzienne odcinki. Grupa nocuje głównie w szkołach i świetlicach wiejskich. Każdy pielgrzym może liczyć na wsparcie pionu organizacyjnego oraz przewodnika grupy. Serdecznie zapraszamy do udziału. Zapisy na pielgrzymkę odbywają się drogą internetową lub w kancelarii parafialnej do 14 lipca. Po szczegóły zapraszamy na stronę facebookową pielgrzymki. Rusza także zbieranie intencji, które będą omadlane przez Pątników i na koniec złożone w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze. Skrzynka, w której można złożyć intencje będzie znajdować się na bocznym ołtarzu z tyłu kościoła. Pielgrzymi będą wdzięczni również za dobrowolne datki, które można złożyć w skrzynce z intencjami pielgrzymkowymi, a które pomocą pokryć koszty organizacyjne.
 12. Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła w minionych dniach, a w tym tygodniu zapraszamy Państwa: Orakowskich, Zemerfeld, Kozubowskich, Wizła, Nowaczyk.

Wszystkim parafianom, pielgrzymom i gościom życzymy błogosławieństwa
i opieki Matki Bożej Biechowskiej!

 1. Poniedziałek27.05.2024

  17:30

  Nabożeństwo majowe

  18:00

  Za + Anielę Fudalej i Zofię Ból

 2. Wtorek28.05.2024

  17:30

  Nabożeństwo majowe

  18:00

  Za + Tomasza Haremskiego (od brata Artura z żoną, córkami i chrześniaczki Julii)

 3. Środa29.05.2024 – Nowenna do Matki Bożej Biechowskiej

  17:30

  Nabożeństwo majowe

  18:00

  INTENCJA ZBIOROWA:
  – Prośba o Boże błog. dla Magdaleny;
  – O opiekę Matki Bożej dla Czesławy z okazji urodzin;
  – Za + Roberta Kaszubę (od rodz. Koniecznych);
  – W intencji Alicji Walkowiak i jej rodziny;

 4. Czwartek30.05.2024 – UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

  8:30

  Za + Marię, Stanisława i Jerzego Olejniczaków w 80r. urodzin, oraz zmarłych z rodzin Szczepańskich i     Olejniczaków

  16:00

  Za parafian

 5. Piątek31.05.2024

  17:30

  Nabożeństwo majowe

  18:00

  Za + Tomasza Haremskiego (od synów Huberta i Bartosza, oraz od Ani z synem i rodziny Krawczaków);

 6. Sobota1.06.2024

  10:00

  Za + Marka Grądeckiego (od żony Ewy z dziećmi i wnukiem)

  18:00

  1) INTENCJA ZBIOROWA:
  – Za + Józefa Szwabińskiego w 10. Rocz. śmierci;
  – Za zmarłych z rodziny Dudar: Romana Matelę, Krystynę i Franciszka Małek;
  – Za + Andrzeja Sobczaka (od córki Soni z rodziną, oraz od córki Danki z rodziną);
  – Za + Tomasza Haremskiego (od Joanny i Piotra z rodziną, od Marii Szwabińskiej, Ewy, Leszka Glapińskich z rodziną, od mieszkańców Skotnik, od Zdzisławy i Zbigniewa Zawiślak z rodziną, od Włodzimierza Benke z rodziną, od rodziny Grażyny, Huberta, Magdy ze Środy Wielk., od rodziny Haremskich, z Murzynowa Kościelnego, od rodziny Wiącek z synami, od rodzin Nowakowskich i Ograbisz ze Skotnik, od Pauliny i Darii Krysztofiak, od Barbary Pawłowskiej z rodziną, od chrześniaka Macieja i rodziny Nurnberg-Sawczak;
  – w intencji mieszkańców Książna – o wszelkie potrzebne łaski;
  – Za + Stanisława, Helenę i Ryszarda Kowalskich;

 7. Niedziela2.06.2024

  8:10

  Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

  8:30

  Za + Stefana, Annę, Franciszka, Józefa, Władysławę Rzepkę i zmarłych z rodz. Witkowskich

  11:00

  Dziękcz. – błag. Jakuba z okazji 18-ch urodzin, z prośbą o zdanie egzaminów i błogosławieństwo na dalsze lata dorosłego życia;

  15:00

  Adoracja Najświętszego Sakramentu

  16:00

  Prośba o miłosierdzie Boże i radość życia wiecznego dla Ryszarda w 1. Rocznicę śmierci