Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE (12/5/2024)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 12/5/2024

 1. Dziś przypada Wniebowstąpienie Pańskie. Po mszy o g. 16.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne biechowskiej pielgrzymki rowerowej. Chętnych serdecznie zapraszamy.
 2. Jutro, 13 maja, przypada Wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Rozpoczynamy zatem nasze nabożeństwa fatimskie, które odprawiać będziemy 13-go dnia każdego miesiąca.
  Z tej racji serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, pielgrzymów i gości do uczestnictwa w tej wielkiej modlitwie o pokój na świecie oraz za naszą Ojczyznę. Rozpoczniemy mszą świętą o g. 18.00, a po mszy wyruszy procesja fatimska do parku pielgrzyma. Podczas procesji bierzemy krzyż, figurę Matki Bożej, różaniec, sztandar i nagłośnienie. Zachęcamy, aby zmieniać się przy noszeniu.
 3. W czwartek, 16 maja, wspólnota Oblubienica Ducha Świętego zaprasza na spotkanie modlitewne do salki po wieczornej mszy.
 4. Przygotowujemy się do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, która będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę. W sobotę, 18 maja, zapraszamy do wspólnego czuwania modlitewnego, podczas którego oczekiwać będziemy Ducha Świętego. Rozpoczęcie mszą świętą o g. 18.00, po mszy odmówimy Nieszpory o Duchu Świętym. Po nieszporach odbędzie się różaniec, a po nim Adoracja z indywidualnym błogosławieństwem. Czuwanie zakończymy o g. 21.00 Apelem Jasnogórskim. Nowenna do Ducha Świętego łączona jest w tym tygodniu z nabożeństwem majowym.
 5. W sobotę nawiedzą nasze sanktuarium grupy pielgrzymów z Wągrowca i Cielczy.
 6. Informacja dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych: w związku z wyjazdami szkolnymi w przyszłym tygodniu, nasze spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek 27 maja o g. 19.00 w klasztorze.
 7. Już teraz przypominamy o parafialnych uroczystościach, które będą miały miejsce w najbliższym czasie: Pierwsza Komunia Święta – w niedzielę 26 maja o g. 10.00, a potem Biały Tydzień. Boże Ciało przypada w tym roku 30 maja – tego dnia rozpoczniemy procesję o g. 8.30, a po niej będzie msza święta. Ubieranie ołtarzy odbędzie się w środę przed Bożym Ciałem. Do ubierania ołtarzy prosimy w tym roku następujące wioski: Biechowo – ołtarz w parku, Gorzyce – figura św. Stanisława, Książno – krzyż w drodze na Osowo i Osowo – przy krzyżu misyjnym. Wraz z Radą Parafialną ustaliliśmy również porządek ubierania ołtarzy na kolejne lata. W szczególności do ubierania ołtarzy prosimy w tym roku młodzież klas ósmych, która w przyszłym roku zamierza przyjąć sakrament bierzmowania. Będziemy również wdzięczni za przynoszenie płatków kwiatów do sypania w Boże Ciało i podczas oktawy. Rocznica Pierwszej Komunii świętej odbędzie się
  w niedzielę 9 czerwca o g. 11.00, a próba we wtorek 4 czerwca o g. 19.00.
 8. Wyjazd na Lednicę odbędzie się w sobotę 1 czerwca rano, a powrót przed północą. Cena: 30zł. Na wyjazd zapraszamy szczególnie młodzież naszej parafii jak i wszystkich, którzy chcieliby wspólnie przeżyć to piękne wydarzenie wiary, które co roku skupia tysiące młodych chrześcijan. Zapisy do 25 maja u ojca proboszcza.
 9. Mamy jeszcze kilka miejsc na 1-dniowy wyjazd na Jasną Górę w niedzielę 2 czerwca wraz z dziećmi pierwszokomunijnymi. Osoby pragnące się zapisać, zapraszamy do biura parafialnego. Opłata za autobus będzie tym niższa, im więcej będzie uczestników wyjazdu.
 10. Parafia św. Jakuba w Miłosławiu zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Włoch w dniach 19-26 września tego roku. W programie mi. in. Rzym, Asyż, wypoczynek nad Adriatykiem i inne ciekawe miejsca. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej i w biurze parafii w Miłosławiu.
 11. Dziękujemy za wysprzątanie kościoła w minionych dniach, a w tym tygodniu zapraszamy Państwa: Bednarski, Konieczny, Mędlewski, Fimiak
 12. Wszystkim parafianom, pielgrzymom i gościom życzymy wszelkiej radości ze spotkania ze Zmartwychwstałym Panem. Niech Maryja Biechowska wyprasza Wam potrzebne łaski na rozpoczynający się tydzień! 
 1. Poniedziałek13.05.2024 – MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ

  17:30

  Nabożeństwo majowe + Nowenna do Ducha Świętego

  18:00

  Za + Jerzego Woźniaka (od Haliny Jaroni z rodziną)

 2. Wtorek14.05.2024

  17:30

  Nabożeństwo majowe + Nowenna do Ducha Świętego

  18:00

  Dziękcz. – błag. Marii z okazji 70-ch urodzin, z prośbą o Boże błog. i opiekę Matki Bożej

 3. Środa15.05.2024

  17:30

  Nabożeństwo majowe + Nowenna do Ducha Świętego

  18:00

  INTENCJA ZBIOROWA:
  – Za + Zofię i Stanisława Wróblewskich;
  – Za + Andrzeja Sobczaka (od rodziny Frąckowiak, Skwira, Słoma, od Hanny Witkowskiej, od cioci Kazimiery z rodziną, od rodziny Kaźmierczak z Książna)
  – Za + Tomasza Haremskiego (od rodziny Czubaj, od Genowefy Skowyra, od Agnieszki i Rafała Nowaczyk z synami, od zakładu pogrzebowego „Szymański”)
  – Za zmarłych sąsiadów;
  – o łaskę zdrowia dla Mariusza Kozielskiego i światło Ducha Świętego dla prowadzących lekarzy (int. od kolegów i koleżanek z pracy)

 4. Czwartek16.05.2024 – ŚWIĘTEGO ANDRZEJA BOBOLI

  17:30

  Nabożeństwo majowe + Nowenna do Ducha Świętego

  18:00

  Za + Tomasza Haremskiego (od rodziców);

 5. Piątek17.05.2024

  17:30

  Nabożeństwo majowe + Nowenna do Ducha Świętego

  18:00

  Za + Andrzeja Sobczaka (od kuzynki Marioli Howelhams z rodziną)

 6. Sobota18.05.2024

  17:30

  Nabożeństwo majowe + Nowenna do Ducha Świętego

  18:00

  Msza niedzielna
  1) INTENCJA ZBIOROWA:
  – Za + Zbigniewa i Emilię Gołębiewskich i zmarłych z rodziny;
  – Za + Zofię Jaskułę z okazji imienin oraz zmarłego Hieronima i Mariusza;
  – Za + Dorotę Stasiak (od pracowników firmy PTHU – Agnieszka Czechowska);
  – Za + Eugeniusza Przybyłowicza, oraz zmarłych z rodziny Przybyłowiczów i Kleszczyńskich;
  – Za + Michała Stawowego;
  – W intencji rodziny Stawowych i Kaniewskich – o Boże błog., i potrzebne łaski (od rodziny Tomczaków i Koczarskich);
  – O szczęśliwą operację i powrót do zdrowia siostry Iwony;
  – O zdrowie córki Małgorzaty, oraz o zgodę w małżeństwie wnuczki Klaudii;
  – Za + Andrzeja Sobczaka (od syna Sebastiana z rodziną, oraz od Jadwigi i Kazimierza Deseckich);
  – Za + Stanisławę, Albina, Dariusza Sereda, oraz Marię Biedrowską.

 7. Niedziela19.05.2024 – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

  8:10

  Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

  8:30

  Za + Stanisławę, Mariana Szymanek, Teodozję i Jana, oraz Jerzego Lewucha

  10:35

  Wypominki roczne za zmarłych

  11:00

  Za + Jadwigę i Józefa Byrów, oraz zmarłych z rodziny

  15:00

  Adoracja Najświętszego Sakramentu

  15:30

  Nabożeństwo majowe + Nowenna do Ducha Świętego

  16:00

  Za + Marka Drożdżyńskiego (od współpracowników oddziału chirurgicznego szpitala we Wrześni)