Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na VI Niedzielę zwykłą (11/2/2024)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na VI Niedzielę zwykłą (11/2/2024)

 1. Przeżywamy dziś wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Wieczorem, o g. 15.30, zapraszamy na modlitwę różańcową za chorych, a o 16.00 na mszę z możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Przypominamy, iż sakrament ten mogą przyjąć osoby cierpiące oraz starsze – nawet kilka razy w roku. Do godnego przyjęcia sakramentu należy być w stanie łaski uświęcającej. Po mszy świętej zapraszamy na słodki poczęstunek oraz kawę i herbatę.
 2. W tym tygodniu w całej Polsce obchodzimy również 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Przy tej okazji przypominamy, iż przy naszej parafii działa Grupa AA dla osób z problemem alkoholowym oraz dla tych, których ten problem pośrednio dotyka, np. dla rodzin i domowników osób uzależnionych. Mitingi otwarte odbywają się u nas zawsze w niedziele o g. 17.00.
 3. Serdecznie dziękujemy za uprzątnięcie choinek, stajenki i innych dekoracji świątecznych. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.
 4. Za kilka dni wejdziemy w 40-dniowy czas Wielkiego Postu. Będzie to dobry moment na podjęcie wyrzeczeń wielkopostnych, których celem ma być walka z naszymi grzechami i słabościami. Czas ten ma przybliżyć nas do miłości Pana Boga i pojednania z drugim człowiekiem. Dlatego warto podjąć 3 drogi, które poleca nam kościół: modlitwę, post i jałmużnę. Kierując się duchem miłości ku Bogu, katolik nie bierze udziału w hucznych zabawach w tym okresie. W liturgii nie będzie się śpiewać hymnu „Chwała” oraz „Alleluja”, nie będzie też kwiatów przy ołtarzu. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w następujących wielkopostnych wydarzeniach:
 • ŚRODA POPIELCOWA – msze święte o g. 8.30 i 18.00, a w Gorzycach o 16.30. Jest to dzień, w którym obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich od 16-go roku życia. Natomiast post ilościowy, czyli tylko 3 posiłki (w tym jeden do syta) obowiązuje dodatkowo osoby pomiędzy 18-m a 60-m rokiem życia.

 • DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek o g. 17.30, natomiast w kaplicy w Gorzycach
  o g. 17.00. Szczególnie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i młodzież przygoto-wującą się do bierzmowania. Dzieci po drodze krzyżowej będą otrzymywały specjalne naklejki w zakrystii. Zapraszamy grupy parafialne do czytania rozważań.

 • GORZKIE ŻALE – w każdą niedzielę o g. 15.30.

 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE – rozpoczną się w Środę Popielcową i potrwają do piątku. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w mszach świętych z nauką rekolekcyjną: w środę o g. 8.30 i g. 18.00, a w czwartek i piątek o g. 18.00. Rekolekcje poprowadzi ks. Jerzy Szymczak, proboszcz par. św. Kazimierza w Gułtowach.
  W Gorzycach msza z nauką odbędzie się w Środę Popielcową o g. 16.30. Ofiary
  z poszczególnych dni rekolekcji będą przeznaczone dla księdza rekolekcjonisty. 

 • ADORACJA KRZYŻA – zgodnie z naszym parafialnym i zakonnym zwyczajem
  w kościele będzie położony krzyż, któremu będziemy mogli oddawać cześć po wejściu do kościoła poprzez ucałowanie. Zachęcamy do praktykowania tego pięknego zwyczaju. 

 • ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU – w całej naszej archidiecezji poszczególne parafie podejmują całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu
  w ciągu roku. W naszym sanktuarium dzień całodziennej Adoracji przypada na poniedziałek 26. lutego. W związku z tym za tydzień z tyłu kościoła położymy listę, gdzie będzie można się wpisywać na tę całodzienną Adorację (np. na pół godziny).
 1. Młodzież, która chciałaby jechać na Czuwanie PDM na Jasną Górę w dniach 8-9 marca prosimy zapisywać się biurze do 25.  lutego. Koszt to 150zł.
 2. Dziękujemy za wysprzątanie kościoła w ostatnich dniach, a w tym tygodniu zapraszamy Państwa: Wróblewskich, Przyjemskich, Staniek, Chamot, Chrzanowskich.
 1. Poniedziałek12.02.2024

  18:00

  1) Za + Ilonę Majchrzak (greg.29);

  2) Za + Irenę Jakubską (od Bożeny Haremskiej, Andrzeja, Elżbiety Haremskich z rodziną;

  3) O szczęśliwe rozwiązanie dla Ani, z prośbą o Boże błogosławieństwo

 2. Wtorek13.02.2024

  18:00

  1) Za + Ilonę Majchrzak (greg.30);

  2) Za + Annę Wiatrowską (od Marka i Marii Jankowiaków z rodziną z Rusocina)

 3. ŚrodaPopielcowa 14.02.2024 – REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

  8:30

  O zdrowie dla Andrzeja i Elżbiety Haremskich, oraz o zdrowie dla Bożeny

  17:30

  Różaniec

  18:00

  Za + Henryka Dratwińskiego (od pracowników biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Wrześni)

 4. Czwartek15.02.2024 – REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

  18:00

  Za + Bożenę Gieburowską (greg.1) 

 5. Piątek16.02.2024 – REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

  17:30

  Droga krzyżowa

  18:00

  Za + Bożenę Gieburowską (greg.2)

 6. Sobota17.02.2024 – Msza niedzielna

  18:00

  Za + Bożenę Gieburowską (greg.3)

  MSZA ZBIOROWA:

  1) Dziękcz. – błag. Dominika i Małgorzaty w 20 rocz. Ślubu, z prosbą o Boże błog. i opiekę MB;

  2) O potrzebne łaski dla Zuzanny;

  3) O potrzebne łaski dla: Ani, Marcina, Leny, Nadii, Magdy, Niny i Piotra

 7. Niedziela18.02.2024 – I Niedziela Wielkiego Postu

  8:10

  Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

  8:45

  Za + Mariana Białożnego w 1 rocz. śmierci

  11:00

  Za + Krzysztofa Perzyka (od rodz. Byrów) 

  15:00

  Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

  15:30

  Gorzkie żale

  16:00

  Za + Bożenę Gieburowską (greg.4)