Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na V Niedzielę zwykłą (4/2/2024)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na V Niedzielę zwykłą (4/2/2024)

 1. Dziś wybieramy członków nowej Rady Parafialnej. Zapraszamy do wpisywania na karteczkach z tyłu kościoła nazwiska dwóch lub trzech osób, które mogłyby reprezentować daną wioskę. Prosimy wpisać również nazwę wioski, a karteczki wrzucić do specjalnie przygotowanej skrzyneczki. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy dotychczasowym radnym, którzy przez ostatnie lata pomagali poprzednim proboszczom w sprawach duszpasterskich.
 2. Wspólnota Oblubienica Ducha Świętego zaprasza w tym tygodniu po mszach wieczornych: w czwartek na rozważanie fragmentów Pisma Świętego, a w sobotę na Wieczór Chwały.
 3. W przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. O g. 15.30 odmówimy różaniec za wszystkich chorych, cierpiących, oraz za tych, którzy leczą i pielęgnują chorych, natomiast o g. 16.00 odprawimy mszę świętą, podczas której będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Sakrament ten mogą przyjąć osoby starsze, oraz wszyscy cierpiący na poważne choroby. Aby przyjąć sakrament namaszczenia chorych, należy być również w stanie łaski uświęcającej, czyli bez grzechu ciężkiego. Po mszy zapraszamy osoby starsze, samotne i wszystkich chorych wraz z opiekunami na słodki poczęstunek do klasztoru.
 4. Już teraz informujemy, iż rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w Środę Popielcową, czyli 14 lutego. Poprowadzi je ks. Jerzy Szymczak, proboszcz parafii św. Kazimierza w Gułtowach.
 5. W sobotę, 24 lutego, odbędzie się w naszym sanktuarium zjazd Kół Żywego Różańca naszej Archidiecezji. Zwracamy się z serdeczną prośbą do Pań z Kół Gospodyń Wiejskich o pomoc w przygotowania wypieków, aby można tego dnia pięknie przyjąć pielgrzymów.
 6. Zebranie kandydatów do bierzmowania ze szkół średnich oraz ich rodziców, odbędzie się po feriach – we wtorek, 27 lutego o g. 18.45, w klasztorze.
 7. Młodzież naszej parafii, szczególnie kandydatów do bierzmowania i starszych ministrantów i lektorki zapraszamy na wyjazd na Jasną Górę na spotkanie młodzieży Paulińskich Dni Młodych z piątku na sobotę 8-9 marca. W programie m.in. zapoznanie z młodzieżą z innych paulińskich parafii w Polsce, modlitwa przed Cudownym Obrazem, konferencja, zwiedzanie Jasnej Góry, nocleg na Halach św. Józefa, podróż pociągiem. Wydarzenie to będzie też dobrym wstępem do Paulińskich Dni Młodych, które odbędą się w wakacje w Leśniowie w dniach 15-21 lipca, na które również serdecznie zapraszamy chętną młodzież. Szczegóły i zapisy u ojca proboszcza.
 8. Już teraz informujemy, iż w naszym kalendarium parafialnym odbędą się następujące wydarzenia:

– Bierzmowanie: poniedziałek, 15 kwietnia 2024r., g. 18.00;

– I Komunia Święta: niedziela, 26 maja 2024r., g. 10.00;

– Dożynki parafialne: niedziela, 25 sierpnia, przygotowuje Osowo;

– Odpust Biechowski: niedziela, 8 września, g. 12.00;

– I Komunie święte w następnych latach: zawsze w niedzielę przed Bożym Ciałem.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym czasie, a w nadchodzącym tygodniu zapraszamy z Osowa Państwa: Wygoda, Hurysz, Lepczyński, Strugała, Szablewski.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która jest rozkładana z tyłu kościoła.
W tym roku nasza parafia otrzymuje co tydzień po 3 egzemplarze „Przewodnika Katolickiego”, który jest w cenie 10zł, oraz NOWOŚĆ – zamówiliśmy prenumeratę 3 egzemplarzy dwumiesięcznika „Jasna Góra”. Jest to nasze zakonne czasopismo, w którym możemy znaleźć m.in. artykuły i rozważania ojców i braci paulinów, oraz najważniejsze wydarzenia z Jasnej Góry. Cena 7zł. W razie potrzeby, zwiększymy ilość gazet.

 1. Poniedziałek5/2/2024

  18:00

  Za + Ilonę Majchrzak (greg.22);

 2. Wtorek6/2/2024

  18:00

  Za + Ilonę Majchrzak (greg.23);

 3. Środa7/2/2024

  18:00

  Za + Ilonę Majchrzak (greg.24);

 4. Czwartek8/2/2024

  18:00

  1) Za + Ilonę Majchrzak (greg.25);

  2) Za + Annę Kaźmierczak w 96 rocznicę urodzin.

 5. Piątek9/2/2024

  18:00

  Za + Ilonę Majchrzak (greg.26);

 6. Sobota10/2/2024

  18:00

  1) Za + Ilonę Majchrzak (greg.27);

  2) INTENCJA ZBIOROWA

  – Dziękcz. – błag. Barbary i Kazimierza Sikorskich z okazji 55-lecia sakramentu małżeństwa, z prośbą o zdrowie i Boże błog.;

  – O potrzebne łaski dla Zuzanny;

  – Za + Henrykę Skorupską (od chrześniaczki Bożeny z rodziną);

 7. Niedziela11/2/2024

  8:45

  Za + Stanisławę, Mariana Szymanek, Teodozję, Jana i Jerzego Lewucha;

  11:00

  1) Za + Floriana, Helenę, Romana, Andrzeja Sobkowiaków;

  2) Za + Krystynę, Stanisława, Wiktorię i Adama Śmiechowskich, oraz Jadwigę, Henryka i Piotra Grębków;

  16:00

  1) Za Parafian;

  2) Za + Ilonę Majchrzak (greg.28).