Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu (3/12/2023)

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu (3/12/2023)

 1. Rozpoczęliśmy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W pierwszej części Adwentu Kościół skupia się na oczekiwaniu na przyjście Chrystusa na końcu czasów, natomiast w drugiej części bezpośrednio przygotowuje nas na Uroczystość Bożego Narodzenia. Zapraszamy do podjęcia postanowień adwentowych.
 2. Aby Chrystus mógł namieszkać w naszych sercach gorąco zachęcamy do przystępowania już teraz do sakramentu spowiedzi, którą sprawujemy pół godziny przed każdą mszą świętą, oraz w piątki również po mszy świętej aż do g. 19.00 z możliwością adoracji.
 3. Do wtorku będziemy przeżywać w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które prowadzi o. Karol Bilicz z Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie. Zachęcamy do uczestnictwa w tym świętym czasie łaski. Tace zbierane podczas rekolekcji przeznaczone są dla ojca rekolekcjonisty.
 4. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w pięknym adwentowym nabożeństwie, zwanym roratami – od poniedziałku do piątku. Nazwa „roraty” pochodzi od pierwszych słów łacińskiej pieśni adwentowej „Rorate caeli”, czyli „Spuśćcie rosę niebiosa”. Codziennie o g. 18.00 będziemy rozpoczynać mszę świętą procesją z lampionami przy zakrystii. Dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki. Dzieci, pragnące zbierać naklejki za roraty, zapraszamy do zakrystii. W tym roku towarzyszy dzieciom w Adwencie św. Franciszek z Asyżu pod hasłem: ”Franciszkowy plac budowy”. Ponadto zapraszamy dzieci do przynoszenia na roraty serduszek papierowych z napisanym dobrym uczynkiem, oraz imieniem i nazwiskiem. Serduszka będą losowane pod koniec każdej mszy, a wylosowane dziecko otrzyma na 24 h figurkę Matki Bożej do domu, aby wspólnie modlić się z całą rodziną. Prosimy, aby figurki przynosić przed mszami do zakrystii, aby inne dzieci mogły otrzymać Maryję.
 5. W czwartek przypada I czwartek miesiąca, a więc dzień modlitwy za powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego. Do modlitwy o powołania zaprasza tego dnia Odnowa w Duchu Świętym po wieczornej mszy, oraz w sobotę wieczorem na „Wieczór Uwielbienia”.
 6. W piątek przypada bardzo ważna i piękna uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. Tego dnia zapraszamy dzieci pierwszokomunijne ze świecami na mszę świętą o g. 18.00. Tego dnia dzieci odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne. Jest to również święto patronalne naszych paulińskich kleryków i nowicjuszy. Z racji uroczystości, tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W sobotę 9 grudnia zbiórka Służby Liturgicznej o g. 10.30, natomiast w przyszłą niedzielę, 10 grudnia o g. 11.00, do grona Ministrantów i Lektorek zostanie przyjętych pięć nowych młodych osób.
 8. Tak, jak już ogłaszaliśmy, dziś, oraz przez wszystkie dni rekolekcji z tyłu kościoła możemy nabyć różne artykuły związane z Adwentem i Bożym Narodzeniem, m in. zdrapki adwentowe, świece Caritas, klosze do lampionów na roraty, kartki świąteczne, butelki na wodę święconą, opłatki i sianko. Wkrótce pojawią się również kalendarze biechowskie.
 9. Dziękujemy za wysprzątanie kościoła w minionych dniach, a w nadchodzącym tygodniu zapraszamy Państwa: Ograbisz, Gratkowski, Sztuka, Nowakowski.
 1. Poniedziałek4/12/2023

  18,00

  REKOLEKCJE ADWENTOWE

  1) Za + Mariusza Dratwińskiego od Agnieszki, Rafała, Krystiana Nowaczek.

  2) O zdrowie i potrzebne łaski dla Mariana Kryszaka.

 2. Wtorek5/12/2023

  18.00

  REKOLEKCJE ADWENTOWE

  1) O zdrowie i potrzebne łaski dla Mariana Kryszaka.

 3. Środa6/12/2023

  18.00

  MSZA ZBIOROWA – Nowenna do Matki Bożej Biechowskiej

  – Za + Dariusza Jałoszyńskiego od mieszkańców Skotnik;

  – Za + Władysławę Rzepkę;

  – O łaskę znalezienia dobrej żony dla Artura;

 4. Czwartek7/12/2023

  18.00

  1)Za + Marię i Czesława Brożyńskich od Jerzego i Małgorzatę oraz zmarłych z rodziny, oraz                              +Klausa Neumana i + Gertrudę i Erika Neumanów.

  2) Za +Bogdana Turzynieckiego i Władysława Stęporę

 5. Piątek8/12/2023

  18.00

  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

  1) Za + Izabelę Grzymisławską od syna Michała z rodziną;

  2) Za + Macieja Krüger w rocznicę 4 śmierci od córki Eweliny Wolniewicz z rodziną.

 6. Sobota9/12/2023

  18.00

  (Msza niedzielna) MSZA ZBIOROWA

  Za +Czesławę, Mariana i Romana Brzezińskich i zmarłych z rodziny.

  – Za + Dariusza Jałoszyńskiego od mieszkańców Skotnik.

  – Za + Romana Stawnego od rodziny Andrzejewskich z Kaczanowa;

  – Za + Edwarda Kucharskiego z Osowca od szwagierki Marii ze Skotnik z rodziną.

 7. Niedziela10/12/2023

  8.30

  Za + Filipa Borowczaka w 3 rocz. śmierci.

  11.00

  1) Za + Dariusza Jałoszyńskiego od żony z dziećmi.

  2) Za + Władysławę Rzepkę od sąsiadów: Haliny i Jerzego Mazurkiewiczów z rodziną.

  16.00

  Za + Stanisława Mędelewskiego w 15 rocz . śmierci, + Helenę Przybylską, + Ryszarda Przybylskiego, + Helenę Magoń, + Aleksandrę Majchrzak.