Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXIII Niedzielę zwykłą 10/9/2023

 1. Pragniemy serdecznie PODZIĘKOWAĆ wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przebiegu tegorocznego odpustu parafialnego: osobom, które przygotowywały i serwowały posiłek dla pielgrzymów i gości, gospodyniom za przyniesione ciasta, darczyńcom za ofiarowanie warzyw i wędlin, panom za przygotowanie i posprzątanie placu, za nagłośnienie, za obsługę pielgrzymów, paniom za posługę w sklepiku z pamiątkami, przy przyjmowaniu intencji mszalnych i za robienie zdjęć, służbom porządkowym, panom strażakom i policji, władzom samorządowym i Miłosławskiemu Centrum Kultury za użyczenie wyposażenia, grupom parafialnym: paniom ze wspólnoty Żywego Różańca za modlitwę na placu, grupie AA, Towarzystwu św. Wojciecha, grupie pielgrzymkowej za oprawę muzyczną, panu organiście
  i Liturgicznej Służbie Ołtarza. Dziękujemy również za wszystkie indywidualne ofiary złożone na cel odpustu. Już teraz informujemy, iż za rok odpust odbędzie się w niedzielę 8 września, czyli w święto Narodzenia Matki Bożej.
 2. Dziś nasza parafia przeżywa Dożynki biechowskie, dlatego o g. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta dziękczynna za tegoroczne zbiory z prośbą o błogosławieństwo Boże dla wszystkich rolników i ich rodzin.
 3. W środę nasze sanktuarium odwiedzi grupa 60 księży profesorów – wykładowców liturgiki
  w seminariach duchownych i uczelniach wyższych w Polsce. Odprawią oni Mszę świętą
  o g. 15.00 wraz z księdzem biskupem Piotrem Gregerem. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tej mszy świętej.
 4. Również w środę, przypada 13 dzień miesiąca, a zatem zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po wieczornej mszy świętej.
 5. W czwartek przypada święto Podwyższenia Krzyża. Tego dnia grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Eucharystię o g. 18.00 i na Adorację po mszy świętej. Tematem przewodnim na Adoracji będzie krzyż, znak miłości.
 6. Po intensywnym czasie pielgrzymkowym w naszym sanktuarium, pragniemy rozpocząć pracę duszpasterską w ramach grup parafialnych, do których wstępowania serdecznie zapraszamy. Dziś wspólnota Żywego Różańca ma wymianę tajemnic po porannej mszy, natomiast pozostałe grupy prosimy o podawanie inicjatyw na tegoroczną pracę i terminy spotkań.
 7. Dzieci, pragnące przystąpić do I Komunii świętej w naszej parafii, proszone są o przyjście
  z rodzicami na spotkanie organizacyjne w sobotę 23 września o g. 19.00, a młodzież, która chce rozpocząć przygotowanie do bierzmowania z klas ósmych, oraz ci, którzy już rozpoczęli, prosimy o przyjście na spotkanie organizacyjne z rodzicami w piątek 22 września o g. 19.00.
 8. Młodzież naszej parafii zapraszamy na jednodniowy wyjazd na Święto Młodych do Wrześni, które odbędzie się za tydzień w sobotę. W programie, m. in. koncert Michała Bukowskiego, gra miejsca, konferencja, modlitwa. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
 9. Chłopców i dziewczęta, którzy chcieliby zostać ministrantami i lektorami bardzo serdecznie zapraszamy do podjęcia służby Panu Bogu przy ołtarzu. Chętnych zapraszamy wraz
  z rodzicami do zakrystii i zapisywanie się.
 10. Na Adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w każdą niedzielę od 15.00 do 16.00, oraz w piątki (wraz z możliwością spowiedzi) po wieczornej mszy aż do g. 19.30.
 11. Biuro podróży Solaria z Bydgoszczy, oraz nasz klasztor w Skórzewie organizują wycieczkę do Wiednia w dniach 8-10 grudnia. Szczegóły na plakatach, a zapisy za pośrednictwem ojca proboszcza.
 12. Zapraszamy do zakupu prasy katolickiej z tyłu kościoła. Dziś w Przeglądzie Katolickim znajdziemy ciekawy artykuł o dzisiejszej beatyfikacji rodziny Ulmów.
 13. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy Państwa: Dobrych, Dankowskich, Mierników, oraz Binków.
 14. Wszystkim parafianom, gościom i czcicielom Matki Bożej Biechowskiej życzymy wszelkiego błogosławieństwa, radosnej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!
 1. Poniedziałek11. 09. 2023 r

  18.00

  1) +Marię Andryszak w 15 rocz. Śm.

  2) +Eugeniusza Hurysza od Mieczysława i Grażyny Koczorowskich

 2. Wtorek12. 09. 2023 r

  18.00

  1) +Marię i Józefa Plucińskich

  2)+ Jacka Staszaka od siostry Krystyny z rodz.

 3. Środa13. 09. 2023 r

  18.00

  1) +Beatę Kujawa od: Danii i Pauliny Krzysztofiak; od rodz. Sroczyńskich; od rodz. Piłatów z Miłosławia
  2) + Annę Łępecką i zm. z rodz.
  3) +Andrzeja Lewandowskiego od: Urszuli i Zuzanny Konrada Majchrzak; od Zdzisławy i Zbigniewa Zawiślak; od Marcina Mazurkiewicz z rodz.
  4) +Barbarę Rogowicz i Marka od rodz. Czubaj
  5) +Zofię Wawrzyniak od Elżbiety i Zenona Michałowskich; od Elżbiety Zjawińskiej

 4. Czwartek14. 09. 2023 r

  18.00

  1) +Janusza Janowskiego od właścicieli i pracowników firmy Perfectman

  2) +Jacka Staszaka od Doroty z synem Maksymilianem i Szymonem

 5. Piątek15. 09. 2023 r

  18.00

  1)+Janusza Janowskiego od cioci Marianny z mężem z Lubtówka

  2) O zdrowie dla Natalii i wypełnienie woli Bożej dla rodziny

 6. Sobota16. 09. 2023 r

  18.00

  1) +Beatę Kujawę od bratanic i bratanków; w dniu urodzin od męża z dziećmi; od rodz. Stajkowskich; od Wiktorii Gotowała; od Elżbiety Szrama z dziećmi

  2) +Joannę Sobczak w 5 rocz. śm.

  3) +Stanisława Stasiaka oraz +Stanisławę Łęcką od rodziny

  4) +Zofię Wawrzyniak od Urszuli, Zuzanny i Konrada Majchrzak

 7. Niedziela17. 09. 2023 r

  8:30

  +Rozalię i Karola Lechów

  11:00

  +Mirosława Przyjemskiego od rodz. Dobrych

  16:00

  1)+Joannę i Franciszka

  2)+ Jacka Staszaka od chrześniaka Marcina z żoną i córkami