Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA Duszpasterskie 21 VIII 2022

 1. Dzisiaj zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, będziemy się modlić o łaskę dobrych plonów i dobre przygotowanie do uroczystości odpustowej.
 2. Uroczystości odpustowe w naszym Sanktuarium będziemy przeżywać w tym roku w niedzielę 4 września. Dokładny program jest w gablocie parafialnej i na stronie internetowej. Sumę odpustową jak również kazania wygłosi Ks. Bp Andrzej Przybylski z Częstochowy. Odpust połączymy z dziękczynieniem za plony, w tym roku wieniec dożynkowy przygotowuje Książno.
 3. Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, trwająca w naszej Archidiecezji Gnieźnieńskiej, w naszej parafii odbędzie 25/26 października br. Po odpuście biechowskim będziemy się przygotowywać już bezpośrednio do tej wielkiej Uroczystości. Parafialne Misje św. przed Nawiedzeniem Obrazu rozpoczniemy od środy 19 października do 24 października włącznie.
 4. Od przyszłej niedzieli przyjmujemy zapisy młodzieży z ósmej klasy z naszej parafii na przygotowanie do sakramentu bierzmowania i dzieci z trzeciej klasy do pierwszej Komunii św.
 5. W najbliższy piątek, 26 sierpnia br. o godz. 19.00 odbędzie się uroczysta Msza św. odpustowa ku czci Matki Bożej Jasnogórskiej w Gorzycach. Serdecznie zapraszamy.
 6. Również w piątek Mszą św. odpustową w Gorzycach o 19.00 rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Matki Bożej |Pocieszenia. w tym pierwszym dniu nowenny przychodzi do Gorzyc Kołaczkowo, matki różańcowe z Kołaczkowa prowadzą różaniec o 18.30, a ks. Artur Janowicz, proboszcz z Kołaczkowa przewodniczy Mszy św. W sobotę, w 2 dniu nowenny, już w sanktuarium w Biechowie o 17.30 różaniec prowadzi Wszembórz i Mszy św. o 18.00 przewodniczy ks. Robert Lewicki, proboszcz z Wszemborza. W niedzielę, 3 dzień nowenny, o 15.30 różaniec i Mszę św. o 16.00, prowadzi ks. Marek Stajkowski, proboszcz z Sokolnik.
 7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o 16.00 grupę biechowskiej pielgrzymki pieszej.
 8. Dziękujemy także za wszelkie dobro, ofiary, dary spożywcze. Niech Bóg w Trójcy Jedyny obdarowuje Was swoim błogosławieństwem, a Maryja Matka Pocieszenia otacza swoją opieką, zawsze, jak i przez czas wakacji, będzie dla nas szczególną Opiekunką.
 1. Poniedziałek22 08 NMP Królowej

  18.00

  .+Geneowefę Banaszak od Małgorzaty i Michała Ból z rodziną

 2. Wtorek23 08

  18.00

  .+Jana Głodek od siostry Marii z mężem oraz chrześniaczki Marii z mężem i dziećmi

 3. Środa24 08 Święto św. Bartłomieja

  18.00

  Msza św. zbiorowa

  1.Dz.-bł. Alberta Wiatra z ok. 21 r. ur., o bł. Boże, opiekę Maryi na dalsze lata

  2.+O. Karola Olszewskiego

  3.+Sylwię Kaczmarek od rodz. Skowyra i Nowaczyk

  4.+Genowefę Banaszak od chrześniaka Władysława z rodziną

  5.+Zdzisława Matuszaka od wnuka Tomasza z rodziną

  6.+Czesława Kwiecińskiego od rodz. Skowyra i Nowaczyk

  7.+Michała Waraczewskiego od żony Iwony i syna Artura z rodziną

 4. Czwartek25 08

  18.00

  .+Geneowefę Banaszak od pracowników firmy „PROTEC”

 5. Piątek26 08 NMP Jasnogórskiej

  18.00

  Dz.-bł. Bronisława w 75 r. ur., o łaski i opiekę Maryi i św. Józefa

  19.00

  Uroczystość Odpustowa w Gorzycach – I dzień Nowenny przed Odpustem Biechowskim

 6. Sobota27 08 Św. Moniki

  18.00

  Msza zbiorowa II dzień Nowenny

  18.00 – 1.+Janinę Kwiatkowską, Aleksandrę Pawłowską i zm. z rodziny

  2.+O. Karola Olszewskiego int. z Prima Porta w Rzymie

  3.+Kazimierę Grzegorzewicz od kuzynki Róży i Sławomira z rodziną

 7. Niedziela28 08 XXII Niedziela Zwykła

  08.30

  +Helenę, Feliksa Grzegorczyk Stefana Rzepka oraz zm. z rodziną

  11.00

  +Mateusza Wróblewskiego

  15.00

  Adoracja Najświętszego Sakramentu

  15.30

  Modlitwa rozancowa

  16.00

  +Jerzego Olejniczaka od Jerzego i Haliny Mazurkiewicz