Aktualności

III Niedziela Wielkanocna Dodano: 17 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18 IV 2021 r.

 1. W kalendarzu liturgicznym przeżywamy dziś III Niedzielę Wielkanocną. Obchodzimy ją jako Niedzielę Biblijną, rozpoczynającą Tydzień Biblijny. Tradycyjnie adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.30
 2. Pamiętajmy, że wciąż obowiązują ogłoszone przez Ministra Zdrowia ograniczenia dotyczące ilości wiernych w kościele. Przypominamy o obowiązku dezynfekcji rąk, noszeniu maseczki, odległości przynajmniej 1,5 m. W naszym kościele może przebywać na Mszy św., czy nabożeństwie maksimum 50 osób.
 3. Ogłaszamy także komunikat Ks. Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski, z okazji tegorocznych uroczystości odpustowych ku czci św. Wojciecha.
  Drodzy Siostry i Bracia!
  Ze względu na aktualnie panującą sytuacją epidemiczną w naszej Ojczyźnie oraz utrzymanie dotychczasowych obostrzeń sanitarnych, tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, biskupa
  i męczennika, głównego patrona Polski, które były zaplanowane na 24 i 25 kwietnia z udziałem Episkopatu Polski, zostały ograniczone do Mszy św. odpustowej, którą będę sprawował w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie w niedzielę 25 kwietnia o godz. 10.00. Homilię podczas sumy odpustowej wygłosi biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński. Pomimo tych trudnych okoliczności, które boleśnie dotykają nas wszystkich – zarówno duchownych jak i świeckich – jest to nadal czas intensywnego duchowego przygotowania prymasowskiej archidiecezji na jej nawiedzenie przez Najświętszą Maryję Pannę w kopii Ikony Jasnogórskiej oraz oczekiwania na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w bazylice prymasowskiej, na placu przykatedralnym zostanie ustawiony telebim służący pomocą osobom pragnącym uczestniczyć we Mszy św. Tegoroczna suma odpustowa będzie również transmitowana przez TV Polonia, Radio Maryja, Radio Plus oraz stronę internetową naszej archidiecezji. Proszę Was zatem o duchową łączność z gnieźnieńskimi uroczystościami oraz o modlitwę do miłosiernego Boga za wstawiennictwem św. Wojciecha o ustanie pandemii w naszej Ojczyźnie, w Europie i na świecie.
 4. W piątek 23 kwietnia jest to także dzień imienin Abp Wojciecha Polaka, naszego Metropolity, Prymasa Polski – otaczajmy naszego Pasterza modlitwą.
 5. Pragniemy także poinformować, że 29 kwietnia w godzinach popołudniowych rozpocznie się wizytacja kanoniczna naszej parafii, którą przeprowadzi Ks. Bp Krzysztof Wętkowski. Szczegółowy plan podamy później.
 6. Przypominamy adres strony internetowej parafii: biechowopaulini.pl, tam też znajduje się nowy nr telefonu do klasztoru.
 7. Do sprzątania kościoła zapraszamy z Biechowa rodziny państwa: Miernik, Trybuła i Grzegorczyk wg numerów 34/2; 34/3; 37
 8. Serdeczne podziękowania za wszelkie dary duchowe i materialne, dary spożywcze. Niech Bóg obdarza wszystkich swoimi łaskami a Maryja Matka Pocieszenia uprosi obfite błogosławieństwo.
 1. Poniedziałek19 IV 2021 r.

  18.00

  1.+Teresę Filipiak od sąsiadów Rzepków

  2. +Wojciecha Jóźwiaka od rodz. Głowackich

 2. Wtorek20 IV 2021 r

  18.00

  1.+Mariannę Kaszuba od Arlety z rodz.

  2. +Ewę Czemerys od Renaty i Krzysztofa Bimek z rodz.

 3. Środa21 IV 2021 r.

  18.00

  1.+Danutę Biegasiewicz od córki Doroty z synem Maksymilianem

  2.+Jana Kowalskiego od Zuzanny Rzepka i rodz. z Wrześni i Skotnik

 4. Czwartek22 IV 2021 r.

  18.00

  1.+Dariusza Seredę od Emilii i Mariusza Rzepków

  2.+Jana Kowalskiego od Teresy i Janusza Grzegorczyk z rodz.

 5. Piątek23 IV 2021 r. Uroczystość św. Wojciecha patrona Polski i Diecezji

  18.00

  1.+Dariusza Seredę od kuzynów Wiktora i Magdaleny Rzepków

  2.+Stanisławę i Tadeusza Wyderkiewicz oraz +Mariannę, Antoniego Kosickich za zmarłych synów, synowe i zięcia

 6. Sobota24 IV 2021 r.

  18.00

  1.+Danutę Biegasiewicz od syna Szymona

  2.+Józefa Wawrzyna od żony Stanisławy z rodz

 7. Niedziela25 IV 2021 r. IV Niedziela Wielkanocna

  08.30

  +Łukasza Kuleszę oraz Halinę i Franciszka Huseman

  11.00

  O błog. Boże opiekę Maryi dla Jakuba w 27. rocz. urodzin

  16.00

  +Jerzego, Józefę, Franciszka, Zygmunta, Teodora Zimnych oraz Stanisława i Kazimierę Kordulasińskich